Sigortalı taşıma ne kadar avantajlıdır?

Evden eve nakliyat firmalarının çoğunluğu son zamanlarda “Sigortalı taşıma” sloganı kullanmaktadırlar. Gerçek manada “sigortalı taşıma” nedir? Ne gerek vardır. Kaza olma olasılığı ne kadardır? Buna benzer bir sürü soru gelmektedir insanın aklına.

Sigortalı taşıma: Bahçeşehir evden eve nakliyat firması ile eşyanız taşınırken başına gelebilecek kazalara karşı sizi güvence altına alan bir uygulamadır. Eşyalarınıza evden indirirken, eve çıkarırken, ya da karayolunda kamyon giderken kazaya maruz kalınması durumunda sizin ve taşıma firmasının güvence altında olmasını sağlamaktadır.

Evden eve nakliyat firmalarında çoğunluğun uygulamış olduğu sigorta sistemi aynıdır. Yani ev eşyası taşınıyor ise sigorta bedeli bellidir. Ofis eşyası taşınıyorsa sigorta bedeli bellidir. Profesyonel ve kurumsallaşmış evden eve nakliyat firmaları “sigortalı taşıma” işlemini siz istemeseniz bile onlar prensipleri gereği uygulamaktadırlar. Taşıma sigortası bedeli de çok yüksek meblağlar değildir. Toplam evden eve nakliyat fiyatları içerisinde çok az yer kaplamaktadır.

Kurumsal ve profesyonel firmalar yaptıkları bütün evden eve taşıma işinde sigortalı taşıma yaparak taşıma anında gelebilecek zarar karşısında hem kendilerinin koruma altına almaktadırlar hem de taşınan eşyanın korunmasını sağlamaktadırlar. Bu şekilde yapmayan küçük firmalar aslında sigortasız eşya taşıyarak taşınan eşyaya gelebilecek zarar karşısında kendilerini riske atmaktadırlar.

Kaza her an olabilir, adı üstünde zaten. O nedenle evden eve nakliyat firması araştırması yaparken “sigortalı taşıma” yapıp yapmadıklarının araştırılması gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir