Evden eve nakliyat hizmetleri

Evden eve nakliyat işi sadece ev eşyası taşıması yapmamaktadırlar. Bazen ofis taşımacılığı yapılmakta bazen sanat değeri yüksek eşyalar taşınmaktadır. Evden eve nakliyat firmalarının olmazsa olmaz kurallarından birisi taşınan malın sigortalanmasıdır.

Sigortalı taşıma nedir?

Taşıma sırasında eşyada oluşabilecek zararların karşılanması için düşünülen “taşıma sigortası” sayesinde hem eşya sahibi hem de taşıyan firma güvence altına alınmaktadır. Kurumsal ve sektörde uzun yıllardır olan evden eve nakliyat firmalarının hiç tereddütsüz olarak yaptıkları “taşıma sigortası” maalesef günü birlik geçici olarak kurulmuş taşıma firmalarının fazla önemsemediği bir durumdur. Sigortalı taşıma yapılması Başakşehir evden eve nakliyat fiyatlarını abartılacak şekilde artırmamaktadır zaten. Taşıma fiyatı üzerine binen yük çok cüzidir.

Günü birlik taşıma firmalarımı kurulmaktadır?

Tayinlerin çok olduğu dönemlerde taşınan sayısında belli oranda artışlar olmaktadır. Bu artıştan nemalanmak isteyenler sezonluk, günübirlik taşıma firması kurmaktadırlar. Geçmişi olmayan, sektörün gelişmesi için değil de kendisi için çabalayan bu sezonluk firmalar nedeniyle müşteriler zarar görmektedir.  Sezonluk olarak kurulan, ortaya çıkan korsan tabir edilen taşıma firmalarının bu tavır ve davranışları yüzünden evden eve nakliyat sektörü olumsuz etkilenmektedir.

Taşınacak malzemelerin sigortası neye göre yapılmaktadır?

Diğer sektörlerde de buna benzer uygulamalar hayata geçirilmiştir. Standartlar belirlenmiş ona göre sigorta bedelleri tespit edilmiştir. Ev eşyası, ofis eşyası hangi kalemlerden oluşuyorsa bunlar belirlenmiştir. Taşınan eşyalar arasında değeri fazla olan sanat eserleri tarihi eserler varsa eğer onlar için daha geniş kapsamı olan sigortalar yapılmaktadır. Zaten sanat eserleri ve diğer tarihi eserleri için özel sigorta yapılmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir